חיפוש באתר

אירועים

הצגה: "הדרך לירושלים"

על האירוע:

 

"הדרך לירושלים"

מחזה: גבריאל בן שמחון 

 

יהודה הלוי הייתה הספינה הראשונה שהובילה מעפילים בלתי-לגליים מצפון אפריקה. ממרסיי הפליגה הספינה לחוף טנס שבאלג'יריה. לאחר עליית 399 נוסעים חייבת הייתה הספינה לברוח מטנס ללב ים מפחד שיתפסו אותה.בשבת, 30 במאי 1947, גילו כוחות בריטים את הספינה בלב ים, וגררו אותה לנמל חיפה.‏ משם הובלו כל נוסעיה למחנה המעצר פמגוסטה בקפריסין.

 

אברהם בן שמחון, נעים הזמירות, מחליט לעלות לארץ ישראל בכל מחיר. יחד עם אשתו זוהרה הוא מצטרף באישון לילה ל-397 הנוסעים על סיפון אניית המעפילים "ר' יהודה הלוי" היוצאת ממרוקו לישראל. המסע שאמור היה להמשך שבוע ימים מתארך ואין אדמה באופק, חשש עולה באברהם וביתר הנוסעים, האם טעו באנייה? מהו יעדם?

קברניט שנעלם באורח מסתורי, רעיה מלאת צער וחרטה על עזיבת מולדתה, ימאים מפוקפקים ואשת קברניט המכשפת ומעוררת את רוחו ויצריו, הופכת את דרכו של אברהם לירושלים למסעירה ומלאת תהפוכות.

המחזה הדרך לירושלים מציג את מסעה של אניית המעפילים יהודה הלוי ב1947, כפי שחווה פרופ' גבריאל בן שמחון בהיותו ילד על האנייה. מחזה פיוטי ועשיר המתאר את תלאות המסע ומעלה שאלות חשובות הנוגעות לאמונה, ליכולת לאמץ זהות חדשה ולהתנתק מן הישנה. וכן עוסקת בתופעת המשיחיות שאפיינה את העלייה ממרוקו והתקבלותה בקרב השאר.

בהצגה שזורים מזמורים ופיוטים מן המקורות בלחנים אנדלוסים, מרוקאיים וספרדיים, המספרים מעט על המקום והזמן ועל המתחולל בנפשן של הדמויות.

מחזה: גבריאל בן שמחון

עיבוד ובימוי: רועי מלכה

שחקנים:

רועי קקון, בל וענונו, אביתר בר דוד, נתנאל בסיל, עמית זיתון / גל שדה, שלומי ארבע, דותן עמרני.

נגנים:אוריה הרוש, יגל הרוש

מנהלת הפקה: שירלי לב ורטהיימר

עיצוב תלבושות: נטשה מנטל

 

יוצג בערב הפתיחה!

כניסה חופשית!

 

 

לחץ למילוי פרטים וקבלת מידע נוסף:
שם: מייל:
טל:
צרו קשר:
  • פנאי העיר חדרה
  • הלל יפה 26, חדרה
  • חדרה
  • 04-9118806
  • פקס: 04-8525191
מתנסנט חוגים