חיפוש באתר

המרכז העירוני לאומנויות הבמה והתיאטרון

ביכורים תוצרת חדרה

 

ביכורים תוצרת חדרה

לראשונה בארץ: בחג החנוכה (17-19/12), באולם מופת, המרכז העירוני לאמנויות הבמה והתיאטרון בשיתוף סטודיו במה מציג "תיאטרון ביכורים": חגיגה של הצגות בכורה – תחרות יוצרים באמנויות הבמה. הכניסה חופשית

 

בחנוכה הקרוב, לראשונה בארץ ובחדרה, ייערך באולם מופת המחודש בעיר (ההסתדרות) תיאטרון ביכורים.

מדובר ביוזמה חדשה של המרכז העירוני לאמנויות הבמה והתיאטרון בשיתוף סטודיו במה (של פנאי העיר), הכוללת תחרות יוצרים נושאת פרסים.

האירוע ייערך בימים ראשון, שני ושלישי, 17-19/12, ויכלול בכל ערב שלוש הצגות חדשות, שעולות לראשונה על במה. צוות שופטים מיוחד שיצפה בהצגות ידרג אותן וההצגה הזוכה תזכה בפרס מיוחד. בנוסף, במסגרת שני הימים האחרונים של התיאטרון תוצג בשעות הבוקר גם הצגת ילדים.

את תיאטרון הביכורים, שממומן על ידי משרד התרבות והספורט, מנהל אופיר רוזן, שגם מנהל את סטודיו במה, והמנהל האמנותי של התיאטרון הוא אברהם שלום הלוי. על ההפקה: מחלקת האירועים של פנאי העיר חדרה בראשות שי מנשס.

ההצגות שנבחרו:

"הדרך לירושלים"

מחזה: גבריאל בן שמחון

תקציר: יהודה הלוי הייתה הספינה הראשונה שהובילה מעפילים בלתי-לגליים מצפון אפריקה. ממרסיי הפליגה הספינה לחוף טנס שבאלג'יריה. לאחר עליית 399 נוסעים חייבת הייתה הספינה לברוח מטנס ללב ים מפחד שיתפסו אותה.בשבת, 30 במאי 1947, גילו כוחות בריטים את הספינה בלב ים, וגררו אותה לנמל חיפה.‏ משם הובלו כל נוסעיה למחנה המעצר פמגוסטה בקפריסין.

אברהם בן שמחון, נעים הזמירות, מחליט לעלות לארץ ישראל בכל מחיר. יחד עם אשתו זוהרה הוא מצטרף באישון לילה ל-397 הנוסעים על סיפון אניית המעפילים "ר' יהודה הלוי" היוצאת ממרוקו לישראל. המסע שאמור היה להמשך שבוע ימים מתארך ואין אדמה באופק, חשש עולה באברהם וביתר הנוסעים, האם טעו באנייה? מהו יעדם?

קברניט שנעלם באורח מסתורי, רעיה מלאת צער וחרטה על עזיבת מולדתה, ימאים מפוקפקים ואשת קברניט המכשפת ומעוררת את רוחו ויצריו, הופכת את דרכו של אברהם לירושלים למסעירה ומלאת תהפוכות.

המחזה הדרך לירושלים מציג את מסעה של אניית המעפילים יהודה הלוי ב1947, כפי שחווה פרופ' גבריאל בן שמחון בהיותו ילד על האנייה. מחזה פיוטי ועשיר המתאר את תלאות המסע ומעלה שאלות חשובות הנוגעות לאמונה, ליכולת לאמץ זהות חדשה ולהתנתק מן הישנה. וכן עוסקת בתופעת המשיחיות שאפיינה את העלייה ממרוקו והתקבלותה בקרב השאר.

בהצגה שזורים מזמורים ופיוטים מן המקורות בלחנים אנדלוסים, מרוקאיים וספרדיים, המספרים מעט על המקום והזמן ועל המתחולל בנפשן של הדמויות.

מחזה: גבריאל בן שמחון

עיבוד ובימוי: רועי מלכה

שחקנים:רועי קקון, בל וענונו, אביתר בר דוד, נתנאל בסיל, עמית זיתון / גל שדה, שלומי ארבע, דותן עמרני.

נגנים:אוריה הרוש, יגל הרוש

מנהלת הפקה: שירלי לב ורטהיימר

עיצוב תלבושות: נטשה מנטל

יוצג בערב הפתיחה, יום ראשון, 17/12, 20:30

כניסה חופשית!

 

"4000 מייל"

מחזה: איימי הרצוג

תרגום: יובל זהבי

 

צרו קשר:
  • הלל יפה 26, חדרה
  • חדרה
  • 04-9118806
  • פקס: 04-6685274
מתנסנט חוגים